دایی: محرومیت3ماهه بازیکن را نابود می‌کند


سرمربی تیم پرسپولیس با اعتراض به حکم کمیته انضباطی علیه پیام صادقیان می‌گوید محرومیت سه ماه فوتبال یک بازیکن را نابود می‌کند.


علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اتفاقات این روزهای این تیم، پیام صادقیان و محرومیتش گفت: پیام عمل زشتی انجام داد. کلی صحبت کردیم درباره بازی اول و اتفاقات و اخراج کفشگری اما پیام از کوره در رفت. شاید این مساله دلایل مختلف داشته باشد. آن چه در برنامه "90" نشان داده شد کاملا گویا بود. او به دلیل یک جلسه محرومیتش در فصل قبل دیگر این کارها را نکرد.

دایی ادامه داد: تا به حال سابقه نداشته که پیام به داور پرخاش کند. فصل قبل چند خطای بد کرد اما با یک جلسه محرومیت درست شد. امسال هم خود ما زودتر از فدراسیون او را جریمه کردیم. من هم این جا از داور بازی عذرخواهی می‌کنم اما وقتی تیم ما دو بر هیچ عقب بود و داور هند بازیکن فولاد را نگرفت باعث عصبانیت پیام شد.

وی افزود: دنبال توجیه نیستم اما نفس کار را ببینید. در صحنه خطای هند بازیکن فولاد چرا داور کنار پرچم نزد؟ متاسفانه داور بازی کارت قرمز مستقیم داد و باعث آن عمل بعدی شد که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

دایی ادامه داد: مگر می‌شود با برخورد قهری این مسائل را حل کرد؟ پیام بازیکنی است که می‌تواند با عملکرد خوبش به تیم ملی کمک کند. اگر قانون است باید برای همه باشد. زمانی که کرار در تراکتورسازی بود، چرا به خاطر برخورد شدیدش با داور جریمه کمی داشت؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین گفت: اگر سال قبل پیام به خاطر ضربه آرنجش اخراج می‌شد، این خطاهای سریالی او اتفاق نمی‌افتاد. همان موقع هم گفتم که چرا فقط خطای پیام را نشان دادید.

دایی که در برنامه "90" صحبت می‌کرد، ادامه داد: عدالت باید برای همه باشد. همه را باید نشان بدهید. مثلا در پرونده بازیکنانی که سرباز بودند و بازی کردند، آیا پرداختید که منشاءاش کجا بوده است؟ این مساله‌ای که اتفاق افتاد در کدام تیم بوده است؟ چطور می‌شد از تعدادی بازیکن در سال‌های متمادی به این شکل استفاده کرد؟ خیلی از مسائل را عنوان نمی‌کنید.

وی افزود: ماهینی ما زمانی که در استقلال اهواز بوده چنین مساله‌ای برایش رخ داده که البته از صحت و سقمش خبر ندارم. کمیته انضباطی امروز درباره بازیکنان مشکل‌دار و تیمی که بیشترین مشکل را داشته چه برخوردی کرده است؟

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: راه‌حل این است که اولا بازیکن را سه ماه محروم نکنند. این محرومیت فوتبال بازیکن را نابود می‌کند وگرنه ما کسانی را داریم که می‌توانند جای پیام را بگیرند.

دایی افزود: مثلا سوارز یک عمل را چند بار تکرار کرد. صادقیان تا به حال چند بار به داوری اعتراض کرده است؟ ضربات آرنج او به بازیکنان حریف چه ارتباطی با برخورد او با داور داشته است؟ من این حکم را سنگین می‌دانم. خود داور گفته که پیام حرف بدی نزده است. ضمن این که باعث و بانی شروع این ماجرا تیم داوری بود.

وی افزود: حرف من اصلا این نیست که پیام بهترین بازیکن ایران است یا نیست بلکه می‌گویم محرومیت او سنگین بوده است. ضمنا در برنامه "90" حرکت پیام با "دی‌کانیو" مقایسه شد که داور را هل داد و به زمین انداخت. آیا فوتبال ما با انگلیس یکی است؟ آیا زمین‌ها و امکانات و شرایط ما یکی است؟

دایی درباره اختلافات هیات مدیره و مدیرعامل باشگاهش هم گفت: برای آقای سیاسی احترام زیادی قائلم اما شاید 20 برابر من مصاحبه کرده‌اند. تیم اکنون به آرامش و حمایت نیاز دارد. اگر تیم ببرد همه به‌به و چه‌چه می‌کنند و بازیکن به کسی نیاز ندارد وقتی می‌بازیم به آرامش نیاز داریم.

وی ادامه داد: باشگاه ما سخنگو دارد. من نه هیات مدیره را دیده‌ام و نه با خیلی‌هایشان افتخار آشنایی دارم. اگر کسی با علی دایی مشکل دارد یا با رحیمی، نباید کاری کند که به پرسپولیس لطمه بخورد. از روز اول خیلی مشکلات داشتم که می‌توانم درباره‌شان کتاب بنویسم.

دایی افزود: این کارها درست نیست. یک روز عضو کمیته فنی علیه من صحبت می‌کند. همه جای دنیا کمیته فنی کمک‌حال مدیرعامل است اما این جا این را با دخالت اشتباه می‌گیرند. اگر وظایف مشخص باشد کسی در کار دیگری دخالت نمی‌کند. از آقای رحیمی هم تشکر می‌کنم که همه‌جوره از من حمایت کرده‌اند.

سرمربی پرسولیس درباره شکست تیمش برابر فولاد هم گفت: خیلی بد بودیم. حتی یک پنجم کارهایی که در تمرین کار کرده بودیم انجام نشد. بدترین بازی تیمم در لیگ برتر بود. با این حال مطمئن باشید که ما روز به روز بهتر می‌شویم.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: دایی: محرومیت3ماهه بازیکن را نابود می‌کند،

تاریخ : سه شنبه 21 مرداد 1393 | 09:10 ق.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

درگیری تاریخی ؛ کدام بازیکنان داور را زده‌اند؟


درباره پیام صادقیان، اظهارنظرات متفاوتی وجود دارد. گروهی مثل نصیرزاده اعتقاد دارند که صادقیان نباید اخراج می‌ شد اما با توجه به تکرار پیوسته رفتارهای ناهنجار از سوی صادقیان، اخراج توسط اکبریان و اعمال محرومیت طولانی مدت، موجه به نظر می‌ رسد.


به گزارش "ورزش سه"، در سال 1348 (45 سال قبل) مضروب ساختن داور، بی احترامی با انجام رفتارهای خشن فیزیکی، هل دادن داور و ... شروع شد و در این عرصه اتفاقاتی از سوی فوتبالیست های ما در داخل و خارج رخ داده که متنوع است و ما تنها برخی از مهمترین رفتارهای زشت مورد اشاره را با هم مرور می‌کنیم:

1. عزیز اصلی: 2 سیلی از هنرپیشه فیلمفارسی، یعنی عزیز اصلی، خاطره ساز شد، او هر 2بار با پیراهن پرسپولیس داوران را زد. سیلی سال 48 او به ابوالقاسم حاج ابوالحسن و سیلی سال 49 به ارشد برازنده، هر 2 بار برابر استقلال (تاج سابق) بود. عزیز اصلی در سینمای ایران بازیگر فیلم های فاتحین صحرا، پلی به سوی بهشت، پنجه آهنین، تونل، کشتی نوح، بی عشق هرگز، خداحافظ تهران و مامور دوجانبه ...

2. منصور پورحیدری: مدیر فنی استقلال هم سابقه دار است ... سال 48، سیلی به سعید صدری! البته او از خوش اخلاق ترین مردان فوتبال ماست.

3. رضا نعلچگر: در بازی استقلال ـ تهرانجوان سال 1361، رضا نعلچگر به رحیم عباسقلی داور خوب آن زمان سیلی زد و 6ماه محروم شد. او که بازیکن تیم‌ملی‌ بود، بعدها تیم‌ملی‌ را از دست داد.

4. علی گیوه‌ای: دروازه‌بان‌ راه‌آهن که کاپیتان این تیم بود در بهار سال 1356، یک سیلی به داور خوب بازی رشید حسن زاده زد. او به مدت یک سال از حضور در رقابت ها محروم شد.

5. مرتضی کرمانی و مجتبی محرمی: در دقیقه 90 بازی ایران و ژاپن در جام ملت های 1992 آسیا، وقتی ایران با گل مشکوک ژاپنی ها در آستانه حذف بود، جمال الشریف داور دیدار نادر محمدخانی را اخراج کرد و بازیکنان خسته و عصبانی ما را عصبانی تر کرد. همه دور داور را گرفتند. محرمی به سابق جمال الشریف لگد زد و مرتضی کرمانی گردن او را با ناخن هایش خراش داد. حق این 2 محرومیت یک ساله بود اما همراه این 2نفر، فرشاد پیوس هم یک سال محروم شد.

6. مسعود غفوری‌های اصل: بازی تاریخی 30 دی 73، پر از حرف و حاشیه و فحش و لگد بود اما در آن بازی تنها یک نفر داور را زد! وقتی ابهران خطا روی پیوس را پنالتی به سود پرسپولیس اعلام کرد؛ مدافع جوان استقلال به سوی داور رفت و با 2 دست به سینه داور کوبید اما در اوج استرس و التهاب هیچ تصمیمی مبنی بر جریمه او نگرفت!

7. حمید استیلی: در یک خطای کمتر دیده شده! در دیدار پرسپولیس ـ بانک ملی در لیگ هشتم حرفه ای، در اردیبهشت 78، سیامک بخشی داور دیدار را هل داد.

8. علی کریمی: در بهمن سال 1377، در تورنمنت دان هیل ویتنام علی کریمی به داور ژاپنی لگد زد و او هم یک سال دچار محرومیت شد.

9. مجید جلالی: حسین عسگری در دیدار سال 68 پرسپولیس ـ وحدت مور هجوم مجید جلالی، سرمربی جوان وحدت قرار گرفت، هر چند جلالی به صورت مستقیم عسگری را نزد اما یکی از دوستان خود را که قصد میانجی گیری داشتند را هل داد و او در برخورد با عسگری موجب برهم خوردن تعادل عسگری شد.

10. پیام صادقیان: شاخ به شاخ شدن پیام صادقیان با اکبریان شدت عمل کمتری نسبت به سایر موارد داشت اما قانون مجازات.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: درگیری تاریخی ؛ کدام بازیکنان داور را زده‌اند؟،

تاریخ : سه شنبه 21 مرداد 1393 | 12:11 ق.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

برتری جیمز بر جردن و برایانت از لحاظ آمار


همیشه این سؤال مطرح بوده که از بین مایکل جردن، کوبی برایانت و لبران جیمز، کدامیک بهتر هستند ولی تا زمانی که دوران حرفه‌ای بازیگری جیمز و برایانت هم مانند جردن تمام نشود، نمی‌توان مقایسه درستی بین این اسطوره‌ها انجام داد.


لبران جیمز، فوق‌ستاره تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز در حالی وارد 29 سالگی شد که 2 قهرمانی متوالی لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، 2 عنوان متوالی باارزش‌ترین بازیکن فینال و دو عنوان متوالی باارزش‌ترین بازیکن لیگ را در کارنامه دارد. آمار و عملکرد او در سن 29 سالگی نشان می‌دهد که از این نظر بهتر از 2 اسطوره‌ای است که همیشه با آنها مقایسه شده است؛ کوبی برایانت و مایکل جردن.

به گزارش تسنیم، جیمز در حالی که در 29 سالگی فقط 10 بازی بیشتر از کوبی برایانت در 29 سالگی انجام داده است، 2523 امتیاز، 1681 ریباند، 1930 پاس گل، 193 توپ ربایی و 191 دفاع بیشتر از فوق ستاره لیکرز انجام داده است.

البته باید این مورد را نیز در نظر گرفت که کوبی برایانت و لبران جیمز به صورت مستقیم از دبیرستان وارد NBA شدند ولی جردن 3 سال برای دانشگاه کارولینای شمالی بازی کرد و در 20 سالگی وارد لیگ شد. تا سن 29 سالگی، کوبی برایانت کمتر از 65 بازی در یک فصل برای تیمش انجام نداده و لبران جیمز در یک فصل بیش از 7 بازی را از دست نداده است.

این سؤال همیشه مطرح بوده است که از بین جردن، برایانت و جیمز، کدامیک بهتر هستند ولی تا زمانی که دوران حرفه‌ای بازیگری جیمز و برایانت هم مانند جردن تمام نشود، نمی‌توان مقایسه درستی بین این اسطوره‌ها انجام داد.

مایکل جردن در 29 سالگی: 559 بازی، 18073 امتیاز، 3502 ریباند، 3323 پاس، 1525 توپ‌ربایی، 603 دفاع،‌ یک قهرمانی لیگ، 2 عنوان باارزش‌ترین بازیکن لیگ

کوبی برایانت در 29 سالگی: 784 بازی، 19296 امتیاز، 4073 ریباند، 3561 ریباند، 1170 توپ‌ربایی، 467 دفاع،‌ 3 قهرمانی لیگ

لبران جیمز در 29 سالگی: 794 بازی، 21819 امتیاز، 5754 ریباند، 5491 ریباند، 1363 توپ‌ربایی، 658 دفاع،‌ 2 قهرمانی لیگ، 4 عنوان باارزش‌ترین بازیکن لیگطبقه بندی: اخبار ورزشی جهان،
برچسب ها: برتری جیمز بر جردن و برایانت از لحاظ آمار،

تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393 | 02:34 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

کلک بازیکنان بایرن در نمایش آمادگی بدنی(عکس)


برخی بازیکنان بایرن برای این که در عکس دسته جمعی از نظر بدنی آماده‌تر به نظر برسند از حقه جالبی استفاده کردند که البته از چشم عکاسان دور نماند.


در این عکس دانته، مدافع برزیلی و ژروم بوآتنگ پیراهن خود را از پشت می‌کشند تا بدنشان در برابر دوربین‌ آماده و ورزیده‌تر به نظر برسد.
 طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: کلک بازیکنان بایرن در نمایش آمادگی بدنی(عکس)،

تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393 | 01:32 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

لهستان-2014

فرمول کامل رقابت های والیبال قهرمانی جهان


هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از هشتم شهریورماه آغاز می شود و به مدت 23 روز در هفت شهر لهستان پیگیری خواهد شد.


به گزارش "ورزش سه"، دور مقدماتی این رقابت ها به مدت 9 روز در چهار شهر لهستان پیگیری می شود که 24 تیم شرکت کننده در چهار گروه 6 تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در پایان دور مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می کنند.

تیم های شرکت کننده پس از پایان دور مقدماتی دو روز استراحت خواهند کرد و رقابت های مرحله دوم قهرمانی جهان از چهارشنبه 19 شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت شش روز ادامه خواهد داشت. در این مرحله هشت تیم برتر گروه های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می دهند.

در این مرحله تیم های که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می شود. بنابر این تیم های صعود کننده در این مرحله تنها چهار بازی خواهند داشت.

در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می کنند تا شش تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می کنند. تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم دو گروه نیز برای مقام های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهای مسابقه می دهند.

تیم های اول و دوم گروه های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می دهند تا تیم های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم های بازنده به دیدار رده بندی صعود کنند.

مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال 2014 روز یکشنبه 30 شهریورماه برگزار خواهد شد تا تیم های اول تا چهارم این رقابت ها مشخص شوند. رده بندی تیم های هفتم تا بیست و چهارم جهان نیز بر اساس عملکرد تیم های در مراحلی قبلی مشخص و در پایان مسابقات اعلام می شود.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، والیبال،
برچسب ها: فرمول کامل رقابت های والیبال قهرمانی جهان،

تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

در رای‌گیری هفته‌نامه کیکر

نویر و لو بازیکن و مربی برتر سال آلمان شدند


مانوئل نویر و یواخیم لو به عنوان بازیکن و مربی فصل گذشته فوتبال آلمان برگزیده شدند.


در رای‌گیری هفته‌نامه معتبر ورزشی آلمان‌ «کیکر» مانوئل نویر به عنوان بازیکن یک سال گذشته ژرمن‌ها برگزیده شد. این برای دومین مرتبه است که این دروازه‌بان 27 ساله از سوی کارشناسان این رسانه با چنین افتخاری مواجه می‌شود.

به نقل از فارس، همچنین یواخیم لو در نظرخواهی روزنامه‌نگاران ورزشی آلمان صاحب بیشترین رای شد و به عنوان مربی برتر فصل 2014-2013 برگزیده شد.

در این گزینش عنوان بهترین بازیکن زن سال به «آلکساندر پوپ» ‌از تیم ولفسبورگ رسید.

در رای‌گیری انجام گرفته، نویر از 701 رای ممکن، صاحب 144 رای شد. بعد از او مارکو رویس، ستاره ملی‌پوش بورسیادورتموند با 135 رای دوم شد. رتبه سوم هم به توماس مولر رسید که 101 رای گرفت.

همچنین «لو» در انتخابات مربی سال، با 248 رای در رده نخست ایستاد. پس از او مارکوس واینسیرل‌ از تیم آگسبورگ با 152 رای دوم شد و رده سوم هم به پپ گواردیولا با 89 رای رسید و یورگن کلوپ با 64 رای رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: نویر و لو بازیکن و مربی برتر سال آلمان شدند،

تاریخ : یکشنبه 19 مرداد 1393 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

آرسنال با غلبه بر منچسترسیتی قهرمان شد


توپچی‌های لندن با غلبه بر قهرمان فصل اخیر لیگ برتر انگلیس به عنوان قهرمانی جام خیریه این کشور رسیدند.


تیم‌های منچسترسیتی و آرسنال که فصل گذشته به ترتیب فاتح لیگ برتر و جام حذفی انگلیس شدند عصر امروز (یکشنبه) در ورزشگاه ومبلی شهر لندن به مصاف هم رفتند تا تکلیف قهرمان جام خیریه جزیره مشخص شود.

توپچی‌های لندن که فصل گذشته پس از نزدیک به 9 سال انتظار یک عنوان قهرمانی دیگر را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کردند در این بازی باانگیزه‌تر ظاهر شدند و با نتیجه 3 بر صفر بر آبی‌های منچستر غلبه کردند.

به گزارش تسنیم,شاگردان آرسن ونگر در این بازی سه بار توسط سانتی کاسورلا (21)، آرون رمزی (42) و اولیویه ژیرو (61) تور دروازه منچسترسیتی را به لرزه در آوردند تا عنوان قهرمانی جام خیره انگلیس را از آن خود کنند.

الکسیس سانچس شیلیایی در این بازی یک نیمه برای آرسنال بازی کرد و در ابتدای نیمه دوم جای خود را به الکس اوکسلید چمبرلین داد. فرانک لمپارد، هافبک پیشین چلسی هم که به تازگی به صورت قرضی از نیویورک‌سیتی به من‌سیتی پیوسته در ورزشگاه ومبلی حضور داشت.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: آرسنال با غلبه بر منچسترسیتی قهرمان شد،

تاریخ : یکشنبه 19 مرداد 1393 | 10:35 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

"صادقیان به داور چه گفت؟" محرمانه است؛ نپرسید

راز جر و بحث پیام صادقیان با داور


پیام صادقیان مهاجم پرحاشیه پرسپولیس پس از اخراج در بازی مقابل فولاد در گفت و گویی پس از این مسابقه پرماجرا، اعلام کرد: حقّش اخراج نبوده چون فقط کمی بلندتر از حد معمول با داور صحبت کرده‌است.


به گزارش "ورزش سه"، امروز هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری با استناد به مصاحبه محمّدرضا اکبریان داور بازی با روزنامه خبر ورزشی اعلام کرد اگر کار صادقیان صرفا اعتراض بوده، داور حق اخراج او را نداشته است. مگر آنکه صادقیان اقدام به فحّاشی علیه داور کرده باشد.

برای پیگیری ماجرای اخراج پیام صادقیان در دیدار پرسپولیس مقابل فولاد، سراغ عبدالله باعزم ناظر داوری مسابقه رفتیم. وی گفت که گزارش داوری بازی را نخوانده‌است و خبری ندارد. جلال مرادی ناظر فدراسیون هم پیش‌تر ارتباط با مسائل داوری را رد کرد و تنها اشاره کرد که داور مسابقه چیزی به او نگفته و گزارشش را هم در هواپیما نوشته‌است.

در این بین کلید دست داور مسابقه محمّدرضا اکبریان است امّا او به ورزش سه می‌گوید حق ندارد در این زمینه حرف بزند امّا با اصرار ما تنها به گفتن این جمله بسنده می‌کند که: «من بنا بر قانون اقدام به اخراج صادقیان کردم.» و این یعنی صادقیان به او بیش از اعتراض به زبان آورده‌است.

در تلاشی دیگر برای پی بردن به جزئیات ماجرا و فهمیدن این‌که صادقیان چه کرده که اخراج شده‌است، با یدالله سلیمانی عضور دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال صحبت کردیم که ضمن ابراز بی‌اطّلاعی از ماجرا گزارش داوری مسابقه را محرمانه دانست و هر گونه دسترسی به آن را ناممکن.

به این ترتیب هنوز مشخّص نیست پیام صادقیان دقیقا چه عملی انجام داده یا چه لفظی را به کار برده که داور را مجاب به اخراج او کرده‌است.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: راز جر و بحث پیام صادقیان با داور،

تاریخ : یکشنبه 19 مرداد 1393 | 09:35 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

کمیته انضباطی پرسپولیس را نقره‌داغ کرد

صادقیان 3ماه محروم و 5میلیون تومان جریمه شد


کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در مورد دیدار پرسپولیس و فولاد خوزستان اعلام کرد.


 به گزارش "ورزش سه" و به  نقل از سایت فدراسیون فوتبال، بنا بر اعلام کمیته انضباطی پیام صادقیان بازیکن پرسپولیس به دلیل اعتراض به داور مسابقه و برخورد زننده با وی و اقدام به شکستن شیشه درِ رختکن و بنا بر بند 3 ماده 66 آیین نامه انضباطی به 3 ماه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت 50.000.000 ریال جریمه نقدی محکوم شد. رای صادر قابل تجدید نظر خواهی است.

همچنین در این دیدار، تماشاگران پرسپولیس اقدام به فحاشی و پرتاب اشیا به داخل زمین مسابقه کردند و بر همین اساس کمیته انضباطی، این باشگاه را با استناد به بندهای 1 و 3 از ماده 79 آیین نامه انضباطی به 70.000.000 ریال جریمه نقدی محکوم کرد. رای صادره قابل تجدید نظر خواهی است.

از سوی دیگر باشگاه فولاد خوزستان به دلیل فحاشی تماشاگرانش به سرمربی تیم مقابل با توجه به بند 3 از ماده 79 آیین نامه انضباطی به 20.000.000 ریال جریمه نقدی محکوم شد و رای صادره قطعی است.

در نهایت به دلیل کمیته انضباطی امید عالیشاه بازیکن پرسپولیس را به دلیل ارتکاب رفتار غیر ورزشی در پایان مسابقه به تذکر کتبی و درج در پرونده وی محکوم کرد.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: صادقیان 3ماه محروم و 5میلیون تومان جریمه شد،

تاریخ : شنبه 18 مرداد 1393 | 10:27 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

به او گفتم از من عبرت بگیر

محرمی: بارها با صادقیان صحبت کردم


مجتبی محرمی ستاره سابق پرسپولیس و یکی از بهترین چپ پای تاریخ فوتبال ایران از شرایط فنی حاکم بر پرسپولیس انتقاد می‌ کند.


به گزارش "ورزش سه"، محرمی در پاسخ به سوال که چه نظری درباره بازی فولاد دارد می‌ گوید: چیزی که شما اسمش را می‌ گذارید بازی واقعا بازی نبود. اصلا هیچی نبود؛ اینکه ما برویم 90دقیقه وسط زمین و منتظر بازی حریف باشیم اسمش فوتبال نیست تازه ما پرسپولیس هستیم، نه یک تیم درجه چندم. پرسپولیس باید همیشه در حال حمله و ایجاد موقعیت های گلزنی باشد.

محرم با اشاره به دوری پرسپولیس از فسلفه وجودی خودش ادامه می‌دهد: پرسپولیس یک تیم تهاجمی است. در همه تاریخ تهاجمی ترین سبک فوتبال ایران متعلق به پرسپولیس بوده است و تماشاگران هم به این دلیل به ما پرسپولیس علاقمند شدند چون پرسپولیس تیم ایجاد موقعیت است. مثلا نگاه کنید زمان ما چندبار بازیکن ها توپ برمی داشتند و به سمت دروازه حریف می‌ رفتند، چند بار من و سعید نعیم آبادی از گوش ها توپ روی دروازه ها می‌ ریختیم، چندبار محسن عاشوری پاس تو در می‌ داد. این چیزی است که در پرسپولیس امروز اصلا آن را نمی‌ بینیم، تیم ما اصلا اهل حمله کردن نیست و دفاع هم که قربانش بروم ...

از این ملی‌پوش سابق فوتبال ایران درباره تفاوت بین دو تیم قرمز و آبی می‌ پرسیم که او چنین می‌ گوید: استقلال هر کاری که نمی‌ کند حداقل فشار را می‌ آورد. ممکن است یک تیم در طول بازی خوش شانس باشد اما باید فشار را بیاوری که گل بزنی. حالا در دقیقه یک، دقیقه 10، دقیقه 94 چه فرقی می‌ کند؟

اما سوال آخر ما درباره موضوع پیام صادقیان است بازیکنی که حالا خیلی ها او را با مجتبی محرمی مقایسه می‌ کنند، محرمی می‌ گوید: من پارسال که در پرسپولیس بودم بارها و بارها با پیام صحبت کردم خیلی به او گفتم که حواسش به خودش باشد، خیلی به او گفتم که مراقبت کند و شر بازی درنیاورد. البته او هم جوان است. داور یک سوت اشتباه زد و او کنترل خودش را از دست داد. متاسفانه در ورزشگاه ها هم فحاشی زیاد است و بازیکن از ترس باخت ممکن است چنین کارهایی را انجام بدهد؛ اما خب به بازیکنانی مثل پیام همیشه باید یادآوری کرد و همیشه باید به آنها گفت که من را ببینند و عبرت بگیرند. من خودم زمانی که آنجا بودم بارها این مسئله را به او متذکر شدم و گفتم که چقدر از بعضی از رفتارهای قبلی ام پیشمانم.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: محرمی: بارها با صادقیان صحبت کردم،

تاریخ : شنبه 18 مرداد 1393 | 09:44 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 6 :: 1 2 3 4 5 6


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic