پرسپولیس اسفند تحویل خریدار جدید می‌شود


مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس از واگذاری این باشگاه به خریدار جدید در اسفندماه سال جدید خبر داد.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، امیر عابدینی در مورد جلسه امروز در سازمان خصوصی‌سازی گفت: جلسه دو ساعته با پوری‌حسینی رئیس محترم سازمان خصوصی‌سازی داشتیم در پایان این جلسه متوجه شدیم برای واگذاری باشگاه پرسپولیس کار کارشناسی دقیقی انجام شده و آنها مصمم هستند که این باشگاه را واگذار کنند و شخص پوری‌حسینی با قاطعیت به دنبال واگذاری پرسپولیس و استقلال است و برای این واگذاری مکانیزمی دارد.

وی افزود: امروز متوجه شدیم که 20 درصد از سهامی که قرار است در اختیار پیشکسوتان پرسپولیس قرار بگیرد مجانی نیست و آنها باید برای در اختیار گرفتن این سهام پول پرداخت کنند.

عابدینی گفت: البته خریدار سهام باشگاه پرسپولیس باید سهامی را که به پیشکسوتان می‌فروشد به همان قیمتی که از دولت خریده به پیشکسوتان بفروشد و نه گران‌تر. این معنایش آن است که خریدار سهام پرسپولیس می‌تواند بقیه سهام را نیز با قیمت گرانتر بفروشد.

وی با اشاره به شیوه پرداخت مبلغ خرید باشگاه گفت: قرار است که از 290 میلیارد تومان 40 درصد این مبلغ به صورت نقدی پرداخت شود و 60 درصد دیگر در بازه‌های زمانی 6 ماهه به دولت پرداخت شود آنچه مسلم است اینکه خریدار جدید و کسی که در مزایده برنده می‌شود اسفندماه باشگاه پرسپولیس را تحویل خواهد گرفت و باشگاه به این شخص تحویل خواهد شد زیرا 40 درصد از مبلغ پرداخت شده است.

عابدینی در مورد تکلیف بدهی‌های قبلی باشگاه پرسپولیس گفت: خریدار باشگاه پرسپولیس هیچ تعهدی نسبت به بدهی‌های گذشته باشگاه نخواهد داشت و از طرف دولت مدیر تسویه‌ای برای بدهی‌های گذشته تعیین خواهد شد و تکلیف بدهی‌ها مشخص می‌شود. به این ترتیب باید گفت که سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری باشگاه عزم جدی دارد.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: پرسپولیس اسفند تحویل خریدار جدید می‌شود،

تاریخ : سه شنبه 30 دی 1393 | 08:55 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

در مصاحبه با فرانس فوتبال

رونالدو: مسی بزرگترین انگیزه فوتبالی من است


کریستیانو رونالدو هفته گذشته در زوریخ موفق شد سومین توپ طلای خود را نیز بدست بیاورد و در یک قدمی رکورد لئو مسی قرار بگیرد.


به گزارش "ورزش سه"، کسب 4 عنوان قهرمانی ارزشمند با رئال در سال 2014 و ثبت رکوردهای فردی متعدد، از مهمترین عوامل انتخاب رونالدو به عنوان بهترین بازیکن جهان بودند. رونالدو در مصاحبه با فرانس فوتبال در مورد رمز موفقیتش گفت:" اگر می توانم در طول یک سال، در بیش از 60 بازی حضور داشته باشم به این دلیل است که مراقب خودم هستم. خوب می خوابم، خوب تمرین می کنم و از لحاظ تغذیه نیز همه چیز را تحت نظر دارم.بخصوص خوب تمرین کردن شرط اصلی موفقیت در فوتبال است. اگر خوب تمرین نکنید، مطمئنا نتیجه ای نخواهید گرفت."رونالدو در مورد رقبایش در کسب توپ طلای سوم گفت:" هم نویر و هم مسی، شایسته کسب توپ طلا بودند. نویر در جام جهانی قهرمان شده بود و در بایرن نیز خوش درخشیده بود. مسی هم با وجود اینکه سال 2014 را به دلیل مصدومیت خوب شروع نکرد اما رفته رفته شرایطش بهتر شد و جام جهانی خوبی را نیز پشت سر گذاشت.

من و مسی، بزرگترین انگیزه یکدیگر برای پیشرفتیم. بطور حتم رقابت من و او به بهتر شدن هر دوی ما کمک زیادی کرده است.در این مورد شکی ندارم. مسی 4 توپ طلا دارد و من سه تا. می خواهم به رکورد او برسم و این برای دنیای فوتبال هم اتفاق مثبتی است."

رونالدو همچنین در مورد حضورش در رئال گفت:" خوش شانسم که در بهترین و بزرگترین تیمی که می شناسم بازی می کنم. بهترین مربی و بهترین هم تیمی ها کنارم حضور دارند."طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: رونالدو: مسی بزرگترین انگیزه فوتبالی من است،

تاریخ : سه شنبه 30 دی 1393 | 07:54 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

بررسی فنی کامل ایران در مرحله مقدماتی

بهترین بازیکن دوراول ایران کیست؟ (جدول و نمودار)


تیم‌ملی فوتبال ایران موفق شد با 3 پیروزی پیاپی در مرحله مقدماتی جام‌ملت‌ها‌ی آسیا و با کسب 9 امتیاز کامل به مرحله بعدی گام بردارد.


به گزارش "ورزش سه"، ایران در سه بازی اخیر خود آمارهای جالبی از خود ثبت کند که از جمله آنها می‌ توان به رکورد گل نخوردن و ... اشاره کرد. در ادامه عملکرد کلی تیم‌ملی ایران در سه بازی اخیر را مرور می‌ کنیم:


قوچان‌نژاد سلطان حمله

ایران در سه بازی اخیر خود 33 اقدام به گلزنی داشته که از این تعداد رضا قوچان‌نژاد با 8 بار فرصت در رتبه اول قرار دارد. سردار آزمون، دژاگه و حاج‌صفی با 4 ضربه رتبه دوم را به خود اختصاص دادند. نکته جالب حضور موفق دو مدافع ایرانی در بین حمله وران بود که سیدجلال حسینی و پورعلی‌گنجی با 3 بار شانس که عمده آن روی ضربات ایستگاهی و کرنر به دست آمد در رتبه سوم قرار دارند و شجاعی، نکونام و جهانبخش نیز 2 بار و وحید امیری یک بار اقدام به شوت به سمت دروازه حریفان داشته اند. از 33 اقدام به حمله ایران 15 ضربه به سمت دروازه بود که 4 گل برای شاگردان کی‌روش در پی داشت. 3 گل ایران با پای راست و یک گل نیز با ضربه سر گوچی به ثمر رسید.


تیموریان، دو پاس گل

آمار آندرانیک تیموریان در پاس گل با توجه به حضورش در پست هافبک دفاعی جالب توجه است و او موفق شده دو پاس گل به هم تیمی هایش بدهد. البته با توجه به شیوه بازی تیم‌ملی که استفاده از ضربات شروع مجدد است، ارسال کنندگان ضربات از شانس خوبی برای دادن پاس گل برخوردارند و اشکان دژاگه نیز یک پاس گل داده است.


مهندس اشکان دژاگه

تیم‌ملی در سه بازی گذشته خود 31 بار اقدام به تغییر منطقه بازی کرده که اشکان دژاگه با 9 بار تعویض منطقه بازی در این بین سرآمد است. تیموریان با 6 پاس قطری و در ادامه مسعود شجاعی، امیری و آزمون و پولادی با سه بار تعویض منطقه بازی در رتبه های بعدی قرار دارند.


و حالا کاپیتان نکونام

هر چند تیم‌ملی در مالکیت توپ و پاس در سه بازی اخیر نسبت به حریفانشان از نظر کمی عملکرد ضعیف تری داشت، اما جواد نکونام با 130 پاس و فاصله 39 پاسش با نفر دوم از این نظر در بین بازیکنان تیم‌ملی نفر اول است. وریا غفوری با 91 پاس، تیموریان 90، پولادی 87، دژاگه و پورعلی‌گنجی با 71 رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند و در ادامه شجاعی با 69، حسینی 65، حقیقی 52 و آزمون با 46 پاس قرار دارند.


رقابت تیموریان و دژاگه در ارسال‌ها

عمده برنامه تیم‌ملی استفاده از ضربات ایستگاهی و سانتر از جناحین بوده و در این بین آندرانیک تیموریان و اشکان دژاگه به عنوان ماموران ارسال ضربات ایستگاهی و کرنر تیم‌ملی در بین دیگر بازیکنان سرآمد هستند. این دوبازیکن با 18 ارسال در رتبه اول قرار دارند و بعد از آن وریا غفوری با 8 ارسال حضور دارد. با توجه به این آمار به نظر می‌ رسید جناح راست تیم‌ملی با حضور دژاگه، وریا و آندو از قدرت بالایی برای ارسال توپ برخوردار است. پولادی با 6، حیدری 4، شجاعی و حاج‌صفی 3 ارسال و امیری و جهانبخش با 2 ارسال و در انتها سروش رفیعی با یک ارسال حضور دارند.

حقیقی؛ آقای کلین شیت

علیرضا حقیقی در 270 دقیقه دیدارهای مقدماتی جام‌ملت‌های آسیا موفق شده دروازه اش را بسته نگه دارد. دروازه‌بان جوان تیم‌ملی فوتبال ایران و باشگاه پنافیل در این سه دیدار 6 سیو و واکنش داشته و به شماره یک مطمئن تیم‌ کارلوس کی‌روش تبدیل شده است.
طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: بهترین بازیکن دوراول ایران کیست؟ (جدول و نمودار)،

تاریخ : دوشنبه 29 دی 1393 | 09:25 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

برد متوالی ایران مقابل آسیایی‌ها

کی‌روش بالاتر از اوفارل، مهاجرانی و برانکو


بازی با امارات دوازدهمین بازی متوالی و توام با پیروزی ایران برابر آسیایی ها بوده است.


به گزارش "ورزش سه"، فوتبال ما از خرداد 92 ، بعد از باخت به عمان در دیدار دوستانه، برابر قطر(2 بار)، کره جنوبی(2بار)، لبنان (2بار)، تایلند(2بار)، کویت، عراق، بحرین و اماران، همه بازی ها را برده است.

نتایج ما در 12 بازی به قرار ذیل بوده است:

ایران 1- قطر صفر
ایران 4- لبنان صفر
ایران 1- کره جنوبی صفر
ایران 2- تایلند1
ایران 3- تایلند صفر
ایران 4-لبنان 1
ایران 3- کویت 2
ایران 1- کره جنوبی صفر
ایران 1-عراق صفر
ایران 2- بحرین صفر
ایران 1- قطر صفر
ایران 1- امارات صفر

*آماری که کی روش در این زمان 12 برد متوالی ثبت شده در زمان حشمت مهاجرانی، فرانک اوفارل، برانکو و سایر مربیان ایرانی ثبت نشده و بر این اساس کی روش به تاریخ فوتبال ایران الصاق می شود.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: کی‌روش بالاتر از اوفارل، مهاجرانی و برانکو،

تاریخ : دوشنبه 29 دی 1393 | 08:24 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

بالاتر از لئو مسی

تونی کروس، خلاق ترین بازیکن سال 2014 دنیا


از سوی کارشناسان و فوتبال نویسان سراسر دنیا، تونی کروس به عنوان خلاق ترین فوتبالیست سال 2014 دنیا شناخته شد.


به گزارش "ورزش سه"، کروس که تابستان امسال از بایرن به رئال پیوست، نقش مهمی در قهرمانی آلمان در جام جهانی ایفا کرد و همراه با بایرن در فصل گذشته و رئال در فصل جدید، موفقیت های چشمگیری را بدست آورده است.
کروس با 110 امتیاز و تنها 2 امتیاز بالاتر از مسی، این عنوان را از آن خود کرد. در فهرست 10 بازیکن خلاق دنیا، نام 7 بازیکن از لالیگا، 2 بازیکن از لیگ برتر انگلستان و 1 بازیکن از بوندسلیگا به چشم می خورد.
سایر بازیکنان فهرست 10 نفره به شرح زیرند: خامس رودریگز، اینیستا، نیمار، مودریچ، راکیتیچ، هازارد، یحیی توره، شواین اشتایگر.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، فوتبال،
برچسب ها: تونی کروس، خلاق ترین بازیکن سال 2014 دنیا،

تاریخ : دوشنبه 29 دی 1393 | 07:23 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

آزمون در گفتگو با روزنامه الاتحاد امارات:

تفاوت من با نیستلروی از زمین تا آسمان است


سردار آزمون در مصاحبه با روزنامه الاتحاد امارات گفت: سرعت ما در نیمه دوم بازی با قطر کفه ترازو را به نفع تیم ملی ایران سنگین کرد.


به گزارش "ورزش سه"، به نقل از روزنامه الاتحاد امارات، سردار آزمون ستاره بازی ایران و قطر و زننده زیباترین گل مسابقات تاکنون به اعتراف تمام مفسران نقطه عطفی در این بازی بود و گلی که برابر قطر به ثمررساند گلی متفاوت با تیم های آسیایی بود.

جواد و آندو عامل پیروزی ایران
سردار بعد از این بازی در خصوص عملکرد ایران گفت: کارلوس کی روش بین دو نیمه ب بازیکنان تاکید کرد به بازی خود در نیمه دوم سرعت دهید و قدرت انتخاب را از قطری ها بگیرید. ما روی همین تاکتیک و سرعت و تجربه تیموریان و نکونام به پیروز رسیدیم. قدرت بدنی ما از حریف قطری مان بالاتر بود.جواد و آندو با حرکات ترکیبی شان فضای خوبی برای مهاجمان فراهم کرده بودند. ما در نیمه دوم با استمرار شکل دفاعی خوب مان توانستیم با سرعت بخشیدن به بازی به هدف تیمی مان برسیم. گل ما بر روی اشتباه بازیکنان قطری به ثمر رسید و توپ گیری آندو و پاس حرفه ای دژاگه را من به گل تبدیل کردم.من توانستم با پس کشیدن توپ از جلوی دفاع قطری خودم را با دروازه بان تک به تک کنم و بعد از آن دیگر گل زدن کاری نداشت.دروازه بان قطر هر چه تلاش کرد نتوانست به توپ برسد.


کی‌روش گفت از تو انتظار دارم
او دلیل آنکه اول به سمت تماشاگران و بعد به سمت کی روش را رفت و اینطورتوضیح داد:من به سمت تماشاگران رفتم چون در خیالم هم نمی دیدم در استرالیا اینقدر تماشاگران داشته باشیم . انها استادیوم سیدنی را شبیه آزادی کرده بودند. اما دلیل رفتن من به سمت کارلوس کی روش این بود که دو روز قبل از این بازی او به من گفته بود، از تو انتظار گل دارم .بین دو نیمه او خصوصی از من خواست که به بازی سرعت بدهم و به محض دریافت فرصتی مناسب توپ را بدون معطلی گل کنم. او به من گفت، این بازی فرصتی تکرار نشدنی برای توست و پس برو و خودت را نشان بده. من قدر این فرصت را دانستم و مهم ترین گل زندگی ام را به ثمر رساندم و از کی روش به خاطر این اعتماد بسیار سپاسگزارم و به او هم این حرف را زدم.

باید از پایم رادیوگرافی کنم
او در مورد مصدومیتش هم گفت: پزشک تیم به من گفت باید رادیو گرافی مجدد انجام بدهم و بعد از مشاهده عکس تصمیم نهایی را می گیرم اما من برای بازی با امارات آماده هستم. امیدواریم امارات را ببریم و به عنوان تیم اول صعود کنیم.

ایران از هیچ تیمی نمی ترسد
گلزن تیم ملی فوتبال ایران در مورد حریف بعدی ایران، امارات هم گفت: امارات بازیکنان برجسته نظیر عموری و مبخوط برای این تیم بازی می کنند اما ایران از هیچ تیمی نمی ترسد. ما قوی ترین سلاح را در اختیار داریم و قوی ترین سلاح خودمان هستیم.


تفاوت من با نیستلروی
من از سرمربی تیم ملی به خاطر اینکه گفت گل من شبیه نیستلروی است ممنونم. تفاوت من و نیستلروی از زمین تا آسمان است و من فکر می کنم آقای کی روش برای تشویق من این حرف را زده است.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: تفاوت من با نیستلروی از زمین تا آسمان است،

تاریخ : شنبه 27 دی 1393 | 07:06 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

صعود کره به عنوان تیم اول

شکست غیرمنتظره استرالیا مقابل کره جنوبی


تیم ملی کره جنوبی با پیروزی 1-0 مقابل استرالیا، به عنوان تیم اول از گروه A به مرحله بعد جام ملت های آسیای 2015 صعود کرد.


به گزارش "ورزش سه"، استرالیای میزبان که در دیدارهای قبلی با نتایج پرگلی به پیروزی رسیده بود، در دیدار امروز نتوانست دروازه کره جنوبی را باز کند و در نهایت به پیروزی رسید.
دو تیم از دو دیدار ابتدایی شان به دو پیروزی رسیده بودند و صعودشان به مرحله بعد قطعی شده بود؛ به همین دلیل آنگه پوستکوگلو و ‏الی اشتیلیکه به چند ستاره اصلی شان استراحت دادند و همین روی کیفیت بازی تا اندازه ای تاثیر گذاشت. ‏
استرالیا که مانند دیدارهای قبلی از حمایت پرشور هواداران برخوردار بود، بازی را بهتر آغاز کرد اما رفته رفته بازی متعادل تر شد ‏تا اینکه در دقیقه 32، روی غفلت مدافعان میزبان، کره ای ها به گل رسیدند. ‏

پاس در عمق عالی از کی سونگ یئونگ و سپس پاس عرضی سونگ کی هیونگ، در نهایت با ضربه نوک پای لی جونگ هیون، ‏حساب کار را 1-0 به سود کره کرد.‏
بعد از این گل استرالیا تلاش کرد تا در همان نیمه اول کار را به تساوی بکشد اما عبور از خط دفاعی کره که در دو دیدار قبلی هم گلی ‏دریافت نکرده بود، برای آنها آسان نبود. به این ترتیب، نیمه اول با برتری 1-0 کره به پایان رسید.‏
استرالیایی ها که نمی خواستند مقابل تماشاگران خودی شکست بخورند، در نیمه دوم هم حملات زیادی انجام دادند. به ویژه در 20 دقیقه ‏پایانی بازی که با ورود متیو لکی، رابی کروس و تیم کیهیل، این تیم توان هجومی بیشتری پیدا کرد، حملات زیادی روی دروازه کره ‏انجام دادند اما حتی 7 دقیقه وقت تلف شده هم نتوانست به آنها در رسیدن به گل تساوی کمک کند تا بازی در نهایت با برتری کره ای ها ‏و صعود آنها به عنوان تیم اول گروه به پایان برسد.‏

17 ژانویه 2015، ساعت 12:30 به وقت ایران (20 به وقت محلی) ورزشگاه: سانکورپ
تماشاچی: 50هزار نفر

داور: نواف شکرالله (بحرین)
اخطار: برنز(28) و اسپیرانوویچ (79) از استرالیا، هان جیو وون (57)، کیم چانگ سو (61) از کره‌جنوبی

استرالیا: رایان ـ فرانجیچ، اسپیرانوویچ، بهیچ، سینزبری، میلیگان، مکی، لونگو، یوریچ، ترویسی(60 لکی)، برنز
سرمربی: آنگه پوستکگلو

کره جنوبی: جیم هیون کیم، چانگ سو کیم، جیم سو کیم، تائه کواک، جو هو پارک(41 هان گوک یون)، یونگ گوائن کیم، پو جا چئول(49 سون هیونگ مین)، سونگ کی هیونگ، لی کئون هو، هان جیو ون، لی جونگ هیون
سرمربی: اولی اشتلیکه

شرح گل:
1 ـ صفر (کره جنوبی): برخلاف انتظار کره جنوبی گل اول بازی را توسط لی جونگ هیون هافبک خود وارد دروازه میزبان کرد.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: شکست غیرمنتظره استرالیا مقابل کره جنوبی،

تاریخ : شنبه 27 دی 1393 | 06:06 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

تیم ملی با 9 امتیاز صعود می کند

باقری: با این قیمت کسی پرسپولیس را نمی‌خرد


کریم باقری از جمله ستارگان سال های نه چندان دور فوتبال مان است که سابقه گلزنی به قطر را دارد و به همین خاطر می تواند در مورد بازی فردا با قطر به خوبی صحبت کند.


کریم باقری هافبک سابق تیم ملی در خصوص بازی تیم ملی مقابل قطر گفت و گویی با "ورزش سه" انجام داد که می خوانید:

نتوانستم در مراسم ستارگان 96 شرکت کنم
من نتوانستم در مراسم تقدیر از ستارگان 96 شرکت کنم. اما این ستارگان همان بازیکنان سال 98 بودند که تغییرات کوچکی داشت. در این مراسم نبودم که بتوانم در این خصوص نطر خاصی بدهم.

اصل نتیجه بود
متاسفانه جایی بودم و نتوانستم بازی ایران برابر بحرین را تماشا کنم. اما اصل نتیجه گرفتن است و تیم ملی بازی به بازی برنامه دارد و امیدوارم بتوانیم در بازی های بعدی بهتر شویم و نتایج خوبی بگیریم.3 امتیاز این بازی خیلی مهم بود چون می توانیم با روحیه بهتر و انگیزه بیشتر خودمان را برای بازی های بعدی آماده کنیم.

این تیم ملی در آسیا مقام می آورد
من به این تیم ملی خیلی امیدوار هستم و تیم های دیگر در گروه جلوی قدرت ما چیزی برای گفتن ندارند. درست است که امارات 4 گل به قطر زده اما باید بگویم ایران از تمام تیم ها قوی تر است و می تواند با 9 امتیاز به مرحله بعد صعود کند.من کاری به تیم های دیگر و گروه های دیگر ندارم و فقط بازی های ایران برایم مهم است و امیدوارم بعد از چند سال در آسیا مقام بیاوریم. ما دوست داریم صعود قدرتمندانه ای داشته باشیم تا مردم خوشحال شوند.

2 گل به قطر زدم
من در بازی که 3 گل به قطر زدیم 2گل ایران زدم و خاطره خوبی دارم. امیدوارم فردا بازیکنان گل های زیبایی را بزنند تا بتوانیم با اقتدار ببریم.

جوان های تیم ملی باید جواب اعتماد را بدهند
به هر حال هر مربی به جوان ها اعتماد می کند و به آنها بازی می دهدو جوان ها هم باید خودشان را نشان دهند. در بازی با بحرین هم کی روش از بازیکنان جوان استفاده کرد که مسلما در آینده می توانند به تیم ملی کمک کنند. در این مدت زیاد روزنامه ها و خبرها را پیگیری نکردم و نمی دانم چه کسانی به حضور کی روش انتقاد کردند و چه کسانی اعتماد کردند. فدراسیون با کی روش قرار بسته و در نهایت هر اتفاقی بیافتد فدراسیون باید پاسخگو باشد.

برای پرسپولیس خریدار پیدا کنند
در مورد فروش سهام باشگاه پرسپولیس هم باید بگویم اول باید برای این باشگاه خریدار پیدا کنند و بعد در مورد اینکه پیشکسوتان پیش قدم شوند صحبت کنند. قیمتی برای باشگاه پرسپولیس گذاشتند که هیچ کس طرف باشگاه برود.طبقه بندی: اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: باقری: با این قیمت کسی پرسپولیس را نمی‌خرد،

تاریخ : چهارشنبه 24 دی 1393 | 08:27 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

نظرخواهی از کارشناسان و اهالی فوتبال ایران

پیش‌بینی نتیجه بازی ایران و قطر


کارشناسان فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگار "ورزش سه" بازی حساس ایران و قطر را پیش‌بینی کرده اند.


به گزارش "ورزش سه" پس از نتیجه خوب مقابل بحرین اکثر پیش‌بینی ها خوشبینانه است.

علی پروین: ایران با گل های قوچان نژاد و آقا نکونام می‌ برد
ایران اگر مثل بازی اولش بازی کند، می‌ تواند این دیدار را هم به نفع خود به پایان برساند. بازی قطر و امارات را دیدم و به نظرم ایران با نتیجه 2 بر صفر و با گل های قوچان نژاد و آقا نکونام برنده این بازی می‌ شود.

خلعتبری: با گل اشکان می‌بریم
فردا بازی خیلی سختی مقابل قطر داریم و فکر می‌کنم که انشاالله یک گل به قطر می‌ زنیم که به نظر من اگر کسی در این بازی گل بزند، او اشکان دژاگه خواهد بود که به نظر من بسیار آماده و سرفرم است.

رضا احدی: با اختلاف 2 یا 3 گل قطر را می‌بریم
ما توی گروهی هستیم که می‌ توان نوع بازی های حریفان را تشخیص داد. به آقای کی‌روش تبریک می‌ گویم. این نیروی جوانی در مقابل تیم های عربی خیلی به درد ما می‌ خورد. ما چند پله از آنها بالاتر هستیم و بدون شک با اختلاف 2 تا 3 گل پیروز می‌ شویم. فاز بازی ما مقابل این ها باید تغییر کند. با توجه به ناهماهنگ بودن دفاع و دروازه قطر، با پرس کردن می‌ توانیم روی آنها تاثیر بگذاریم.

فرکی: قابل پیش‌بینی نیست
فوتبال قابل پیش‌بینی نیست اما انشاالله فردا تیم‌ملی مان برنده شود. از طرفی در تاریخ فوتبال نشان داده ایم که همیشه مقابل قطر حتی در سخت ترین شرایط برنده بوده ایم. این بازی آنقدری که برای قطر حساس است برای تیم ما نیست. در مورد گلزن بازی هم باید بگویم که معمولا انتظار برای گلزنی از مهاجمان بیشتر است اما فوتبال معلوم نمی‌کند، ممکن است در بازی فردا یکی از هافبک ها یا مدافعان گل بزنند.

مهرداد میناوند: امیدوارم دو گل بزنیم
بازی با قطر ضامن صدرنشینی و صعود ماست و این فرصت را به ما خواهد داد که برای مرحله بعدی برنامه ریزی کنیم. به نظر من تیم‌ملی انضباط فوق العاده ای دارد و آماده حضور تا روز آخر در این مسابقات است. اما مشکل ما کمبود بازیکنان تعیین کننده مثل تیم 96 است که البته کار تیمی آن را جبران می‌ کند. اگر از نظر بدنی مشکلی نداشته باشیم با حداقل اختلاف قطر را خواهیم برد اما برای اینکه مردم آخر هفته خوبی داشته باشند، دوست دارم دو گل به قطر بزنیم.

محمد پنجعلی: گوچی همیشه زهردار است
به هر حال بازی سختی پیش رو داریم. اما از نظر روحی هر چقدر که قطری ها وضع روحی خرابی دارند. وضع روحی روانی در تیم ما خوب است. مهم فعلا سه امتیاز بازی است و انشاالله ما می‌ توانیم به آن برسیم. باتوجه به امیدواری که همه بازیکنان در ما ایجاد کردند از همه خیالم راحت اما فکر می‌ کنم دژاگه و گوچی امیدهای اصلی ما هستند. دژاگه خیلی حرفه ای است و گوچی هم همیشه زهردار و چارچوب شناس است.

افشین پیروانی: قطر به خود آمده است
همیشه بازی های اول سخت تر از بازی های بعدی هستند اما این دوره باید قبول کنیم بازی دوم ما سخت تر است چراکه قطر بعد از باخت اول شوکه شده اند و باد قهرمانی شان در جام خلیج فارس بیرون خوابیده است اما ما هم ایرانیم و مطمئن باشید از آنها قوی تر هستیم و انشاالله پیروز از میدان بیرون می‌ آییم. در بازی اول دروازه‌بان و خط دفاعی ما عالی بودند در این بازی انتظار این را داریم بازیکنان هجومی ما هم عالی ظاهر شوند.

ناصر محمدخانی: زور قطر به ما نمی رسد
به نظرم تیم ملی بازی به بازی بهتر می شود. به قطر هم راحت 2-3 گل می زنیم. قطر چیزی ندارد. حرفی برای گفتن ندارد. یک گل که بخورد شیرازه تیمش به هم می خورد. گل که می خورند اصلا دفاع نمی کنند و می آیند جلو که گل بزنند. قطر با توجه به اینکه 4 گل از امارات خورده می خواهد اعاده حیثیت کند. اما زورشان نمی رسد. قطر تیمی نیست که بتواند ایران را شکست دهد و برای ما مشکل ساز شود. ما به راحتی برنده می شویم. حتی امارات که 4 گل به قطر زده را هم می بریم. ایران با 9 امتیاز به عنوان تیم صدرنشین صعود می کند.

هادی طباطبایی: بازیکنان سرعتی عصای دست کی‌روش
با توجه به اینکه قطری ها سه امتیاز روز اول را به دست نیاوردند در این بازی احتیاج به برد دارند تا امیدشان زنده بماند. به همین دلیل ابتکار عمل دست ایران است چراکه اگر بخواهیم بازی را به نفع خودمان کنترل کنیم هرچه به پایان بازی نزدیکتر شویم قطری ها بیشتر دست به بازی انتحاری می‌ زنند و همین موضوع باعث می‌ شود بازیکنان ما به فضای بیشتری در پشت دفاع آنها دست پیدا کنند بنابراین بازیکنان سرعتی ما همچون دژاگه، گوچی و جهانبخش اگر بازی کند می‌ توانند استفاده لازم را ببرند و انشاالله ایران را پیروز از میدان خارج کنند.

ادموند اختر: سخت ترین بازی ما در مرحله مقدماتی
من معتقدم یکی از سخت ترین بازی های ما در این جام و سخت ترین بازی ما در گروه است که با درایت کی‌روش و تلاش بچه ها سربلند از آن بیرون خواهیم آمد. اصلا و ابدا نباید نتیجه دیدار اول ما را فریب بدهد چون من آن بازی را دیدم تنها عاملی که باعث باخت سنگین قطری ها شد اشتباه دروازه‌بان و دفاع این تیم بود. در مورد گلزن یا گلزنان بازی نیز نمی‌ توان چیزی گفت و این اتفاقات است که نشان چه کسی گلزن بازی است.

علی انصاریان: همیشه با برد ایران احساس غرور می‌کنم
متاسفانه به دلیل اینکه سر فیلمبرداری بودم بازی اول ایران را ندیدم اما لحظه به لحظه پیگیر اخبار بودم و خوشحالم یک نتیجه خوب کسب کردیم امیدوارم همین اتفاق در بازی دوم نیز بیفتد و خیلی خیلی خوشبین هستم که با نتیجه ای خوب قطر را هم شکست دهیم. من هم مثل همه ایرانی ها با هر برد تیم‌ملی احساس غرور می‌ کنم بسیار خوشحال می‌شوم.

اصغر حاجیلو: روی جوانمرد قطری ها نباید حساب کنیم
برد مقابل بحرین ما توانستیم یکی از بهترین تیم های عربی را شکست دهیم اما باید بدانیم فوتبال هیچ وقت قابل پیش‌بینی نیست، همانطور که الان می‌ بینم بازی با قطر به مراتب سخت تر از بازی اول ما شده است چراکه آنها زخم خورده هستند و در صدد جبران باخت اولشان برمی آیند. قطری ها بسیار موذی تر از بحرین فوتبال بازی می‌ کنند و البته روی جوانمردی قطری ها نیز نباید حساب کنیم چراکه آنها بیشتر به بحث قومی اهمیت می‌ دهند. دژاگه بسیار متفاوت بازی می‌ کند و خلاقیت فردی و حرکات پا به توپ وی ویرانگراست، به جز او، گوچی و آزمون اگر بازی کند امیدهای اصلی ما هستند.

پژمان جمشیدی: برنده این بازی ایران است
با توجه به نمایشی که از قطری ها دیدیم در خط دفاعی و دروازه‌بان بسیار مشکل داشتند اما نمی‌ توانیم به آن بازی فکر کنیم چراکه حتما تغییراتی در خود ایجاد کرده اند. با توجه به اختلافات سطح فوتبال ما با قطری ها حتما تیم ایران پیروز این دیدار خواهد بود. در امر گلزنی برای ایران گوچی و جهانبخش امیدهای اصلی ایران محسوب می‌ شوند.

کربکندی : آنها از ما می ترسند
به هر حال قطر در بازی اول خود یک نتیجه غیر قابل پیش بینی کسب کرد و به امارات باخت. به همین دلیل کار ایران در برابر این تیم سخت است. شرایط قطر در بازی فردا از دو حال خارج نیست؛ یا آنها کاملا ناامید یا مصمم‌تر شده‌اند و برای صعود تلاش خواهند کرد. فکر می‌کنم با توجه به تجربه‌ای که بازیکنان ما دارند و ترسی که همیشه تیم‌های عربی از ایران داشته‌اند بتوانیم یک نتیجه خوب بگیریم.

مرزبان: بازی دوم آسان تر است
خیلی مهم بود که ایران گام اول را در جام‌ ملت‌های آسیا محکم بردارد. در کنار یک بازی خوب از تیم ملی من انگیزه ملی‌پوشان را بسیار بالا دیدم. با این حال بازی سختی مقابل قطر داریم و امیدوارم این تیم را نیز با قدرت شکست داده و با شایستگی در صدر جدول گروه‌ قرار بگیریم. تیم ملی فقط باید به این فکر کند که با اقتدار سرگروه و با شایستگی راهی مرحله بعد شود. طبیعتا بازی با تیم دوم گروه بعد آسان‌‌تر از تیم اول آن گروه است. آنچه اهمیت دارد این است که صعود با اقتدار باعث خواهد شد تیم شخصیت بالایی پیدا کند و در مرحله حذفی هم موفق‌تر باشد.

پورحیدری : قطر انتحاری بازی می کند
متاسفانه ما در این چند روز اخیر برد مقابل بحرین را بزرگ کرده ایم و طوری به مردم این برد را نشان داده ایم که انگار توانسته ایم قهرمان شویم. بحرین همیشه از ما شکست خورده و نباید اینگونه این پیروزی را بزرگ کنیم که اگر در مراحل بعد دچار مشکل شدیم، نتوانیم جلوی انتقادات مردم را بگیریم. با توجه به اینکه قطر در دیدار اول خود شکست را پذیرا شده، در بازی مقابل ایران انتحاری بازی خواهد کرد و تمام تلاش خود را می کند تا با پیروزی مقابل تیم ملی ایران همچنان امیدوار به صعود باشد.

سهراب بختیاری زاده: دفاع می‌ کنیم!
تیم آقای کی‌روش اصول دفاعی را خیلی خوب رعایت می‌ کند اما در حمله چندان درخشان نیست. اینکه آقای کی‌روش تا کی با این روش دفاع و ضدحمله پیش برود، مشخص نیست اما یکی از آزمون های مهم ما همین بازی قطر است که قبل از شروع بازی ها خیلی سخت تر از امروز به نظر می‌ رسید. من فکر می‌ کنم باز هم در این بازی ایران با دفاع منطقی و تیمی به زمین بیاید و چشم به تک موقعیت ها بدوزد.

سیروس دین محمدی: برای بردن نباید عجله کرد
این بازی سختی است، همانطور که دیدیم عربستانی ها در بازی دوم خود چقدر بهتر شده بودند و کاملا به حریف مسلط شده بودند باید انتظار داشته باشیم قطری ها هم همین طور به مسابقات برگردند. بچه های ما باید تمرکز لازم را داشته باشند و برای بردن نباید عجله کنند. کاملا حواسشان به دفاع باشد. نتیجه را نمی‌ توانم بگویم اما امید زیادی به برد ایران دارم. بچه های جوان ما همچون وریا غفوری، جهانبخش، حاج‌صفی، پورعلی‌گنجی و سردار آزمون اگر تمرکز لازم را داشته باشند امید اصلی ما در این رقابت ها محسوب می‌ شوند.

رضا رجبی: حوادث و زیبایی های فوتبال جلوتر از کارشناسی است
قطری ها ماهیت اصلی خودرا مقابل بحرین نشان ندادند. با توجه به بازی های اخیرشان در جام خلیج فارس تیمی را دیدیم که قدرتمند بود. البته بسیار به برد بچه های تیم‌ملی امیدوارم اما به طور دقیق نمی‌ توانم پیش‌بینی کنم چون که حوادث و زیبایی های فوتبال همیشه از پیش‌بینی ها و کارشناسی ها جلوتر است.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: پیش‌بینی نتیجه بازی ایران و قطر،

تاریخ : چهارشنبه 24 دی 1393 | 07:25 ب.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات

حاج صفی تنها نماینده ایران

تیم منتخب دور اول جام ملت‌ها معرفی شد


تیم منتخب دور اول جام ملت‌های آسیا معرفی شد.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، با به پایان رسیدن دور اول مسابقات جام‌ملت‌های آسیا که به میزبانی استرالیا در حال برگزاریست تیم منتخب دور اول انتخاب شد که با کمال تعجب از تیم ملی کشورمان تنها نام احسان حاج صفی در بین 11 نفر اول مشاهده می شود.

نکته جالب اینکه از تیم ملی امارات که در اول دیدار با 4 گل بر قطر غلبه کرد نام 3بازیکن به چشم می خورد و این در نوع خود قابل توجه است.

دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا با به ثمر رسیدن 20 گل به پایان رسید که سهم گروه ایران از این تعداد، هفت گل بود.

با انجام دیدارهای ژاپن – فلسطین و اردن – عراق دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به پایان رسید. به این ترتیب تمام تیم‌های حاضر در جام یک بازی انجام دادند و جدول گروه‌ها شکل گرفته است.از نکات قابل ذکر دور اول این است که هیچ یک از بازی‌ها به تساوی کشیده نشد و همه بازی‌ها برنده داشته‌اند. همچنین کسب نتایج جالب توجه و پرگل در برخی بازی‌ها از نکات جالب دور اول بود.


حریف دشواری که تحقیر شد
شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که قطر در نخستین دیدارش با چهار گل مغلوب امارات شود. قطری‌ها خود را از پیش صعود کرده می‌دانستند و حتی کارشناسان ایرانی فوتبال هم این تیم را سخت‌ترین حریف ایران در گروه سوم مسابقه‌ها می‌دانستند اما شکست 4 بر یک قطر برابر امارات، همه تخمین‌ها و پیش بینی‌ها را رد کرد.

2،5 گل در هر بازی
در دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا هشت بازی انجام شد و 16 تیم حاضر در رقابت‌ها در مجموع این هشت بازی 20 بار دروازه یکدیگر را گشودند. بنابراین به طور میانگین در هر بازی 2،5 گل به ثمر رسیده است که آمار چندان بدی نیست و می‌تواند نویدبخش بازی‌های بهتر و جذاب‌تر در ادامه جام باشد.

ایران در پرگل‌ترین گروه
در گروه اول مسابقه‌ها که میزبان بازی‌ها را در خود جای داده در دور اول شش گل به ثمر رسیده است که با احتساب انجام دو بازی در دور اول میانگین سه گل در هر بازی را نشان می‌دهد. تیم‌های حاضر در گروه دوم کمترین اقبال را در باز کردن حریفان خود داشتند به گونه‌ای که در دو بازی این گروه تنها دو گل زده شد.
اما تیم‌های گروه سوم که تیم ملی ایران هم در آن حضور دارد با به ثمر رساندن هفت گل، آمار بیشترین گل زده در دور اول را به خود اختصاص دادند. در گروه چهارم هم در دو بازی پنج گل به ثمر رسید.

پرگل‌ترین و کم‌گل‌ترین بازی‌ها
دیدار تیم‌های استرالیا – کویت و امارات – قطر هر کدام پنج گل داشتند و پرگل‌ترین دیدارهای دور اول بودند. در نقطه مقابل در چهار بازی تنها یک گل به ثمر رسید.

بهترین برد
ژاپن با پیروزی 4 بر صفر برابر فلسطین بهترین پیروزی دور اول را به نام خود ثبت کرد.طبقه بندی: اخبار ورزشی جهان، اخبار ورزشی ایران، فوتبال،
برچسب ها: تیم منتخب دور اول جام ملت‌ها معرفی شد،

تاریخ : چهارشنبه 24 دی 1393 | 12:44 ق.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 6 :: 1 2 3 4 5 6


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات