تبلیغات
دانلود رایگان نرم افزار و بازی - فردو به کار خود ادامه می‌دهد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: قرار نیست در مذاکره و توافق یک طرف تمام امتیازات را بگیرد و طرف مقابل تسلیم شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف پس از ورود به تهران در پاویون دولت فرودگاه مهرآباد به تشریح اهداف سفر به سوئیس و بیان جزئیاتی از تفاهم میان ایران و گروه 1+5 پرداخت و گفت: در دور آخر گفت‌وگوهایی که در سوئیس داشتیم، به لطف خداوند و دعای خوبان و با هدایت‌های مقام معظم رهبری و حمایت‌های بی‌نظیر ایشان از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و راهنمایی‌های ایشان به تیم مذاکره کننده و همچنین حمایت شجاعانه رئیس جمهور از مذاکرات، این امکان برای ما فراهم شد که به یک مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها برای رسیدن به توافق جامع دست یابیم.

وی ادامه داد: این مجموعه راه‌حل با عنوان مبنای نگارش سند نهایی که تنها توافق ما در مورد مذاکراتی که با لطف خدا و واقع‌بینی طرف مقابل امکان‌پذیر است، خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که «دو سند بر مبنای راه‌حل‌هایی نگارش خواهد شد که در روزها و ماه‌های گذشته در مورد آن بحث و تبادل نظر شد» گفت: ضروری می‌دانم که از همه افرادی که در مذاکرات هسته‌ای به بنده و همکارانم کمک کردند به ویژه از دکتر صالحی ریاست محترم سازمان انرژی اتمی که هم با تخصص علمی و هم با ظرافت‌های دیپلماتیک توانستند کار مذاکرات را پیش ببرند، و همچنین مردم ایران که با مقاومت خود نشان دادند که حربه فشار و تحریم علیه‌شان کارساز نیست، سپاس‌گذاری کنم.

ظریف خاطرنشان کرد: مردم کشور با حضور در انتخابات نشان دادند که این مردم از نظام و دولت جدا نخواهند بود و همین امر باعث شد که کشورهایی که برای گفت‌وگو با ‌ایران شرط می‌گذاشتند و برای مذاکره با ایران شرایطی را قائل بودند در برابر نمایندگان این ملت بزرگ حضور پیدا کردند و بسیاری از خواسته‌های غیرمنطقی خود را کنار گذاشتند و به این نتیجه رسیدند که حرف‌های قبلی، حرف‌های بسیار کارآمدی نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به صحبت‌های شب گذشته جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مورد عدم توانایی غرب در به زانو درآوردن ایران، اظهار کرد: شب گذشته نیز دیدید و شنیدید که کری بار دیگر رسماً اعلام کرد که ما نمی‌توانیم مردم ایران را به زانو دربیاوریم.

وی با بیان این‌که «اگر کسانی به این خیال واهی منتظرند که ایران به زانو دربیاید باید در این خیال بمانند» تأکید کرد: این نکته بزرگترین عامل قدرت ما در مذاکرات بود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به دستیابی ایران به اهداف خود در مذاکرات اخیر، گفت: ما با اهداف خاصی وارد مذاکرات شدیم و تا این مرحله نیز به لطف خدا تا حد امکان به این اهداف دست پیدا کرده‌ایم.

ظریف با بیان این‌که «قرار نیست در مذاکره و توافق یک طرف تمام امتیازات را بگیرد و طرف مقابل تسلیم شود» افزود: ما افتخار می‌کنیم که هیچ گاه تسلیم نخواهیم شد اما چنین تصوری هم نداریم که می‌توانیم در مذاکره طرف مقابل را به تسلیم در برابر خود واداریم.

ادامه دارد...


برچسب ها: فردو به کار خود ادامه می‌دهد،

تاریخ : جمعه 14 فروردین 1394 | 10:15 ق.ظ | نویسنده : علی زارعی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.